Ile wody zaoszczędzimy piorąc w pralni?

Współczesny świat bardzo często wymaga od ludzi szybkiego tempa życia. Dotyczy to przede wszystkim osób, które bardzo dynamicznie rozwijają się biznesowo lub prowadzą własne firmy. Z pomocą takim osobom przychodzą usługi pralnicze, gdzie w specjalnie przygotowanych punktach profesjonaliści dbają o odzież klientów oraz wykonują za nich czynności związane z praniem, które niezbędne są w codziennym funkcjonowaniu. Pralnia to nie tylko oszczędność czasu, ale również wody. Zaoszczędzony czas z powodzeniem możemy poświęcić na rozwój, odpoczynek lub spędzenie czasu z bliskimi.

Wzrastające tempo życia oraz rozwój technologiczny często jednak mają negatywny wpływ na środowisko. Korzystanie z usług pralni pozwala nam na zaoszczędzenie wody, czyli dobra naturalnego, które jest obecnie w deficycie i nie każdy może sobie pozwolić na dostęp do bieżącej, czystej wody. Biorąc pod uwagę te aspekty, korzystanie z usług pralni może być decyzją uzasadnioną nie tylko pod kątem finansowym, ale również pod kątem dbałości o naturalne środowisko oraz przyszłość kolejnych pokoleń.

Pralnia może być EKO!

Nowoczesne pralnie to nie tylko wygoda, ale również realna dbałość o środowisko. Doskonałym przykładem może być sieć pralni EBS, gdzie sama czynność prania zużywa nawet mniej wody niż domowe pralki. Jak to możliwe? Wszystko dlatego, że wykorzystywana woda poddawana jest recyklingowi, a w samym procesie prania wykorzystuje się ich minimalne ilości, które są potrzebne do dobrej jakości odplamiania ubrań. Dzięki temu pranie jest czyste, a środowisko zadbane.

Właściciele pralni EBS w ramach troski o środowisko podpisali również w 2019 roku Kartę Zrównoważonego Rozwoju, co jest kolejnym potwierdzeniem troski, z jaką przedstawiciele firmy podchodzą do naturalnego środowiska, które nas otacza. W pralni nie tylko oszczędza się wodę, ale również energię elektryczną, której zasoby również są na wagę złota i warto o nią zadbać. Pranie w pralni pozwala nawet na siedmiokrotną oszczędność wody i energii. Wszystko dlatego, że jest to pranie na większą skalę, dzięki czemu ładowność specjalistycznych pralek jest kilkukrotnie większa od domowych rozwiązań. Dbałość o wykorzystywanie minimalnej ilości niezbędnej wody, dodatkowe pranie na sucho oraz prace nad recyklingiem wykorzystanej wody sprawiają, że renomowane pralnie to naprawdę ekologiczne i oszczędne rozwiązanie.

Author: sikro.pl