Totalizator sportowy Lotto – kilka faktów

Sobotnie popołudnie w galerii handlowej. Na witrynie kiosku z gazetami widnieje rzucający się w oczy żółty szyld, obwieszczający wszem i wobec o dużej kumulacji. Pierwszą myślą jaka przychodzi wtedy człowiekowi do głowy, to jakie będą dzisiejsze wyniki dużego lotka? Czy to może w ten dzień szczęście się do mnie uśmiechnie?
Wszyscy znają tę grę. Ale czy wszyscy znają historie owego totalizatora? Oto kilka ciekawostek na ten temat.
Totalizator sportowy to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm w Polsce oraz spółka należąca w całości do Skarbu Państwa.

 

Raport prowadzony przez „Rzeczpospolitą” wykazał, że wśród 25 strategicznych spółek Skarbu Państwa znajduje się w ścisłej czołówce. Otrzymał miano nie tylko najlepszego pracodawcy, ale także solidnego podatnika. Ponadto znajduje się na 54 pozycji pięćset punktowego rankingu największych polskich firm.
Pamiętać trzeba również, że totalizator lotto miał ogromny wkład w przygotowanie zawodników do wielu wydarzeń sportowych, nie tylko jako sponsor. Ważne wydarzenia olimpijskie, o których należy wspomnieć to: XXIX Igrzyska Olimpijskie w Pekinie w 2008 roku oraz XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver w 2010 roku.

Author: sikro.pl