Tworzenie stron www na WordPress – czy warto?

Systemy zarządzania treścią cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością i trudno się temu dziwić. Umożliwiają tworzenie stron internetowych o bardzo dużych możliwościach. W przeciwieństwie do stron statycznych zapewniają bardzo łatwą rozbudowę, a wykorzystując system WordPress jesteśmy w stanie stworzyć stronę internetową w bardzo krótkim czasie. Wystarczy z sieci pobrać potrzebne pliki, wrzucić je na serwer i wgrać wybrany przez siebie szablon z motywem, by wszystko wyglądało tak, jak trzeba. Czy można chcieć czegoś więcej? Wydaje się, że nie!

Co to jest WordPress i  jego zalety?

WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią (CMS), który umożliwia budowanie bardzo rozbudowanych serwisów bez znajomości żadnego języka programowania. To uniwersalne rozwiązanie, które wykorzystywane jest zarówno przez małe strony firmowe, blogi, jak i duże portale. Strony www WordPress dobrze się pozycjonują i dzięki darmowym dodatkom umożliwiają szybkie wzbogacenie ich o nowe funkcjonalności. Są tanie, szybkie i bardzo proste w eksploatacji. Wystarczy poświęcić kilka chwil, by poznać zasady tworzenia nowych stron czy wpisów. To prawdziwie intuicyjne rozwiązanie sprawdzające się niemal w każdych warunkach.

Darmowe i płatne motywy wordpress – wady, zalety

System zarządzania treścią WordPress umożliwia budowanie ładnie wyglądających stron z wykorzystaniem darmowych i płatnych motywów. Czym one są? To specjalnie spreparowane paczki plików, które pomagają przy pomocy kilku kliknięć zmienić szatę graficzną każdej strony. Do wyboru mamy rozwiązania darmowe i płatne. Te drugie charakteryzują się profesjonalnym wykonaniem i zapewniają wiele ciekawych funkcjonalności. Prostą stronę na WordPressie możemy jednak zbudować na szablonie darmowym. Wydaje się, że jeśli interesują nas tanie strony www, to ten CMS zapewnia bardzo duże możliwości i dzięki niemu możemy stać się posiadaczami witryny internetowej niemal za darmo.

Ile kosztuje strona zbudowana na systemie WordPress?

Bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Silnik WordPress jest na tyle prosty w zarządzaniu i instalacji, że przy odrobinie chęci można go uruchomić bez większego doświadczenia własnoręcznie. Tworzenie stron internetowych z jego wykorzystaniem wymaga jednak pewnych umiejętności, dlatego jeśli chcemy, by nasza strona zapewniała pełną funkcjonalność, warto powierzyć pracę przy niej profesjonalistom. WordPress to tanie strony internetowe, które zapewniają nowoczesny wygląd i sporo możliwości. Są idealnym rozwiązaniem, które wcale nie musi być drogie. Koszt strony www opartej na system wordpress zaczyna się już od 500 zł za bardzo proste, oparte o darmowy szablon strony.

 

Author: sikro.pl