Projektowanie stron internetowych. Dodatki zwiększające atrakcyjność strony.

Ważnym aspektem dla wszystkich właścicieli stron internetowych jest jej dostępność. Poza przyjaznym wyglądem, łatwością obsługi i przejrzystością możemy powalczyć również o zapewnienie dostępności dla innych osób, która ze względu na brak pewnych aspektów strony internetowej może zostać ograniczona.

Wersje językowe strony www

Jednym z pierwszych narzędzi zwiększającym dostępność jaką powinny mieć strony internetowe jest zapewnienie dodatkowych wersji języków obcych. Zapewnienie takiego rozwiązania z pewnością zapewni nam dopływ nowych odwiedzających naszą stronę internetową. Poprawi również pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarkach internetowych i wywoła jej pojawienie się również w innych językach. Kto z nas by nie chciał mieć klienta z zagranicy? Otworzenie się na rynek zagraniczny jest wielką szansą dla skutecznego rozwoju i prowadzenia naszej działalności w sieci. Musimy pamiętać, że w Internecie jedyną granicą dla użytkowników z zagranicy jest jej dostępność pod względem językowym. Postaraj się, aby zburzyć tą granicę i otworzyć się na nowy rynek.

Newsletter i kontakt z klientem

Gdy zadbamy już o dostępność pod względem językowym naszej strony internetowej, musimy pamiętać również o przypominaniu naszym użytkownikom o jej istnieniu. Tutaj z pomocą przychodzi nam narzędzie jakim jest Newsletter. Kto z nas nie dostał e-mail’a na swoją skrzynkę pocztową, która zawierała nowy materiał, nowe promocje, nowe produkty? W takiej wiadomości, wysyłanej automatycznie do wszystkich użytkowników którzy zadeklarowali chęć jej otrzymania możemy zawrzeć wiele promocyjnych materiałów. Wyświetlenie takiej wiadomości w ponad 70% kończy się ponownym odwiedzeniem naszej własnej strony internetowej co skutkuje większą szansą na sprzedanie kolejnego produktu, usługi oraz lepszym pozycjonowaniu strony ze względu na ilość odwiedzin. Warto skorzystać z takiej darmowej reklamy. Pamiętaj, aby z tego nie rezygnować przy prowadzeniu własnej strony internetowej. Koniecznie postaraj się o stworzenie takiego narzędzia dla siebie przy projektowaniu swojej własnej strony internetowej, pamiętaj również o spełnieniu wszystkich norm prawnych w tym ustawy o ochronie danych osobowych.

Atrakcyjność strony internetowej

Po wprowadzeniu dodatkowej wersji językowej oraz Newslettera, musimy zadbać również o prawidłową prezentację naszej własnej strony internetowej. Nie możemy o tym zapomnieć, w przypadku braku odpowiednich walorów estetycznych oraz merytorycznych użytkownik może usunąć naszą stronę internetową z polubionych i odwiedzanych witryn. Najważniejszą rzeczą jest dobry projekt strony internetowej. Bez niego będziemy błądzić w poszukiwaniu najlepszego designu. To oczywiście zadanie projektanta. Ten krok powinien być przemyślany, bo od niego bardzo dużo zależy. Na atrakcyjność strony bardzo duże znaczenie mają zdjęcia. Tutaj z pomocą przyjdzie nam odpowiednia galeria z fotografiami oraz krótkimi filmami wideo. Przejrzysta galeria foto wraz z animacjami wywołuje zainteresowanie potencjalnego klienta oraz sprawia, że użytkownik zaczyna dokładniej zwiedzać naszą stronę internetową. Za pomocą połączenia galerii z innymi zdjęciami wyświetlanymi automatycznie, może w krótkim czasie zobaczyć kilka produktów czy usług, które może nabyć. Taką samą cechę spełnia również galeria wideo co raz bardziej popularniejsza w dzisiejszych czasach. Posiadamy możliwość nagrywania wysokiej jakości filmów, które po umieszczeniu w sieci nie tracą na jakości. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy przedstawić produkt, tak jakby był oglądany na żywo. Pozwala to klientowi dokładnie go obejrzeć i zmniejsza ryzyko jego zwrotu po zakupie. Przedstawianie produktów wideo bardzo często stosuje się dla produktów sprzedażowych, sprzedaży mieszkań oraz samochodów. Pamiętaj o umieszczeniu tego na swojej własnej stronie internetowej. Co więcej… Dzięki wprowadzeniu filmów na stronie przykuwamy uwagę użytkownika na dłużej. A to ważne dla wszechwładnego Google, które ceni sobie czas przebywania na stronie.

Postaraj się odnaleźć firmę, które przy projektowanie Twojej własnej strony internetowej zagwarantuje Ci dostęp do tych wszystkich narzędzi oraz wytłumaczy sposób ich działania oraz przekaże rady, które musisz stosować w celu poprawności ich działania. Pamiętaj o aspektach prawnych a w szczególności o ustawie związanej z ochroną danych osobowych.

Author: sikro.pl