Sposoby na zatamowanie krwotoku z nosa

Przyczyny krwawienia z nosa mogą być bardzo różne. Jest to częsta dolegliwość, która przytrafia się osobom w różnym wieku. Przeważnie niewielki krwotok z nosa nie stanowi zagrożenia, oczywiście pod warunkiem, że zostanie szybko i skutecznie opanowany. Jak zatamować krwotok z nosa?

Intensywność krwawienia z nosa zależna może być od przyczyny jego powstania. Krew może pojawić się w wyniku urazów mechanicznych, zbytniego przesuszenia śluzówki, skłonności alergicznych czy też skrzywionej przegrody nosa. Najczęściej krew sączy się z jednej dziurki, choć zdarzają się także przypadku, w których krwawienie dotyczy obu dziurek. Warto poznać domowe sposoby na zatamowanie krwotoku.

Pierwsza zasada jest taka, że nie można wpadać w panikę. Krwawienie z nosa to przeważnie błaha dolegliwość, której szybko można zaradzić. Specjaliści radzą, aby w takich przypadkach usiąść i pochylić głowę lekko do przodu uciskając przy tym płatki nosa. Odchylenie głowy do tyłu może spowodować zachłyśnięcie spływającą krwią, z tego też względu nie powinno się tego praktykować. Ulgę mogą przynieść również chłodne kompresy.

 

Author: sikro.pl